دانلود تحقیق معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی

دانلود تحقیق معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی

دانلود تحقیق سبک زندگی خانواده در تربیت نوجوانان دفاع مقدس،یکی از بهترین تحقیقات با موضوع مورد اشاره  به صورتword و قابل ویرایش در 28صفحه می باشد که توسط تیم وب سایت اسکول فایلز (school-files) به صورت کاملا اختصاصی تدوین و تکمیل گردیده است.

نمای کلی فایل

مقدمه

همانگونه که واقفیم در آیات و روایات و هم‌چنین در دیدگاه اندیشمندان اسلامی نقش معلم به‌عنوان الگوی اخلاق در امر آموزش مطرح شده و جایگاه ویژ‌ه‌ای دارد. نقش معلم جلو‌ه‌ای خاص دارد و این به‌دلیل ارتباط نزدیک و رودررویی است که معلم در جریان آموزش با شاگردان برقرار می‌سازد. معلم تنها یک آموزگار برای انتقال معلومات علمی و دانش نیست بلکه الگویی بانفوذ است که نمی‌تواند نسبت به اصول اخلاقی خویش بی‌تفاوت باشد، چون محدوده‌ی اخلاقیاتش فراتر از خود اوست و در واقع اخلاق و عمل معلم در جریان آموزش به مراتب بیش‌تر از سخن و کلامش بر شاگردان اثر خواهد داشت. از همین رو، در بسیاری از موارد شاگردان در شخصیت‌پذیری خود نقش معلم را بسیار مؤثر می‌دانند.

این مهم تا جایی است که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به صراحت از صلاحیت و شایستگی های معلمی هم صحبت به میان آمده است. هدف های عملیاتی و راهکارها در فصل هفتم سند ملی تحول، بند 2 این چنین آمده است: استقرار نظام سنجش صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای، تعیین ملاک ارزیابی و ارتقای مرتبه(نظام رتبه بندی) علمی و تربیتی معلمان و تقویت انگیزه ارتقای شغلی در آنان براساس نظام معیار اسلامی (سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، 1390)

معلم در جمهوری اسلامی تراز عملکردی می خواهد، تراز او در رفتار و کردار دین فطری با روحیه انقلابی است که شاخص های این معلم دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

«دانشگاه تربیتِ معلم» مکان مقدسی است که نباید سخیفانه و ابزاری دیده شود، اساتیدی باید در آنجا تدریس کنند، و مسئولانی باید در راس آن قرار بگیرند که درک درستی از تربیت و پرورش داشته باشند و شایسته نیست  با بخشی نگری، نگاه حداقلی و صرفا سیاسی به آن نگاه شود. در این مقاله قصد داریم به در مقاله حاضر قصد داریم به مقوله نقد و بررسی معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی بپردازیم .

چکیده

همانگونه که واقفیم گسترش فرهنگ ایثار، شهامت و شهادت باعث افزایش روحیه تعاون و همکاری میان مردم جامعه می‌شود که این امر، پیشرفت کشور در تمام زمینه‌ها را به ارمغان می‌آورد.

اگر دست‌نوشته، خاطرات، وصیت‌نامه‌ و آثار به یادگار مانده از دوران دفاع مقدس را مطالعه کنیم، متوجه این موضوع می‌شویم که رزمندگان تا چه اندازه به گذشت، بخشش، فداکاری و ازخودگذشتگی توجه داشته‌اند و در وصایای خود دیگران را به اخلاق‌مداری دعوت می‌کردند؛ سبک زندگی رزمندگان، ایثارگران، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بخصوص شهید والامقام محسن حججی باید توسط نظام آموزشی کشور مورد توجه قرار گیرد و در کنار سایر کتاب‌های درسی به نسل امروز آموزش داده شود.

محسن حججی و سایر مدافعان حرم که با اعتقادات قلبی برای دفاع از حریم آل‌الله عازم سوریه و عراق می‌شوند، جوانانی هستند که وقایع هشت سال جنگی تحمیلی را مطالعه کرده‌‌اند و خلق و خوی شهدای دفاع مقدسی را الگوی زندگی‌شان قرار داده‌اند.با توجه به آنچه گفتیم نظام آموزشی ما می بایست به تربیت دانش آموزانی در طراز شهید محسن حججی بپردازد.چرا که در تربیت اسلامی نقش و رسالت معلم طراز شهید حججی منحصر به فرد است و سفارشات اکیدی در خصوص ویژگی‌‌های اخلاقی، اهمیت جایگاه و نقش و خطیر بودن وظیفه‌ای که بر عهده دارد شده است..در مقاله حاضر قصد داریم به مقوله معلم و تربیت دانش آموز طراز شهید حججی بپردازیم .

 

  کاربران عزیز  اکثر تحقیق ها  (در هر زمینه ای) در اسکول فایلز موجود می باشد

چنانچه  موضوع تحقیق  شما در سایت  موجود نبود با استفاده راههای زیر از ما بخواهید  کمتر از24ساعت  به واتس آپ یا تلگرام شما ارسال خواهد شد

 

بعد از خرید فایل:یک لینک دانلود مستقیم ایجاد می شود همچنین یک لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

“”تضمین و راهنمایی برای خرید-پاسخ دهی اشکالات –ارسال در تلگرام “”

در صورت اشکال در دانلود از طریق زیر ارتباط  برقرار کنید تا کمتر از 24 ساعت پاسخ داده شود:

واتس آپ و تلگرام :09169290863

ارتباط:09926786583
ایمیل schoolfiles99@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *